| WeAreSmart a întrebat:

Pot sa-mi maresc viteza de internet cu programe sau careva setari?

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Salut!
Pentru internet știu asta:
Click Start –> Run –> gpedit.msc dai enter, mergi la Local Computer Policy –>Computer Configuration –>Administrative Templates –>Network –>QOS Packet Scheduler –>Limit Reservable Bandwidth dai Enable şi pui valoare 0, dai Apply şi Ok. Uite aici EXPLICIT http://getintopc.com/tutorials/how-to-increase-and-boost-internet-speed/

Adică este pentru lăţimea benzii de internet, însă dacă netul este limitat de la ei (de la firmă) nu va avea efect. Eu zic să încerci, dai restart la PC după. Oricum poţi seta totul la loc oricând.

În ceea ce privesc softurile adică programele, nu există vreunul care să-ţi dubleze viteza de net din senin. Tot ce contează este să nu ai programe ce îşi face update periodic fiindcă vor consuma din viteză. Activitatea reţelei o poţi vedea de la Task Manager, Performance, Resource Monitor -> Network activity.
Aruncă o privire și aici http://goo.gl/Uogho
Părerea mea este că pe un PC "curat" merge bine și netul.
:)

2 răspunsuri:
| SouLIce a răspuns:

Nu poti sa maresti viteza cu ajutorul unui soft suna la firma de la care ai net si cumpara un net cu latime de banda mai mare

| mamoca0 a răspuns:

Cu programul Game Booster poti sa-ti maresti viteza la tot ce ai pe desktop