| IceCreamDoll a întrebat:

Pot sa pastrez datele din computer daca imi schimb hdd-ul sau se pierd toate datele? Ar trebui sa cumpar un hdd extern? Astept sfaturi.

Răspuns Câştigător
| RappaDanny a răspuns:

Toate datele tale din computer sunt stocate pe hdd. Daca il schimbi deja e un alt hdd. Toate datele tale din calculator sunt pe hdd care tocamai l-ai scos. Poti sa le pastrezi doar daca le pui CD, DVD, card de memorie, stick, si apoi le pui pe hdd nou. sau poti sa tii 2 hdd. sau vb ta poti sa iti iei si unul extern, ceea ce pica si mai rentabil chiar si din punct de vedere financiar.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui sa copiezi datele pe memorie externa - HDD, stick ori CD/DVD - altfel nu se pastreaza, toate datele sunt pastrate pe HDD. Dupa instalarea noului HDD le recopiezi pe acesta. Numai bine!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ia-ti un stick USB sau scriele pe DVD-uri. E mai ieftin. Daca ai bani ia un HDD extern si e valabil.

| white02 a răspuns:

Un hard extern e mai bun zic eu

| LaraDot a răspuns:

Eu cred ca as trebui sa iti cumperi daca nu vrei sa iti pierzi datele din calulator

| sergiuk11 a răspuns:

Din pacate da daca iti vei schimba hdd datele vor disparea! Fundita te rog

| skzstyle a răspuns:

Salut, da daca iti schimb HDD-ul intern pierzi cam tot daca nu le salvezi pe niste dvd-uri sau poti sa iti iei hdd extern si sa pui toate datele pe el si sa il schimbi pe cel intern, sau doar sa il pastrezi pe cel extern daca nu vrei sa il schimbi neaparat pe cel intern big grin