| jade_7951 a întrebat:

Problema cu laptop-ul. Sora mea are probleme cu laptop-ul. A zis ca se aprinde dar nu mai poate sa umble la el, ii apar multe linii, culori si scris. Ce poate sa aiba? A fost cu el la reparat dar i-au spus sa-l trimita de unde l-a cumparat.

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Să facă nişte poze la cum face ca să putem să îţi spunem.
Cel mai probabil are probleme cu placa video.
Sau, în cel mai rău caz, cu BIOS-ul care se poate actualiza.
Nu e greu de reparat dar e multişor de muncă.

6 răspunsuri:
| MariuZ a răspuns:

"ii apar multe linii, culori si scris" - tocmai ai descris un display. Uite - mie acum imi apar multe linii, culori si... scris.

Nu poti fi mai precis? Fa o poza. Sau - daca esti in garantie - du-l de unde l-ai cumparat.

| Zambet a răspuns:

Probabil e virusat.reinstalarea windowsului si instalarea unui antivirus bun.iti recomand eset nod32.bafta (si eu am laptop si am avut aceleasi probleme)

| anuska a răspuns:

Daca are licenta valabila poate sa il trimita inapoi si ii da unul nou!

| anuska a răspuns:

Adica garantie

| jade_7951 explică:

@ MariusZ nu am cum sa vad laptop-ul si am scris si eu exact cum mi-a spus ea...
Nu are nici un act de la laptop, a fost cumparat acum 2 ani de la un "prieten".

| CULLER a răspuns:

Mi s-a intimplat si mie poate sa fie ceva de la placa video>>