| megamix112 a întrebat:

Pun intrebarea asta pentru cei care au XBOX360.

Nu stiti cum pun jocurile pe harddisk-ul intern al consolei si cum pornesc jocul direct de pe harddisk(stiu ca consola trebuie modata prin RGH ca sa pot face asta, dar este) si sa aflu ce lucruri sunt ncesare pentru a face acest lucru.

Daca trebuie sa pun jocul pe HDD prin retea FTP (prin router) imi spuneti cum fac acest lucru? Nu prea am gasit informatii pe forumuri legate de asta.

4 răspunsuri:
| megamix112 explică:

Tu esti aici in necunostinta de cauza.Nu e acelasi lucru sa pui jocurile pe hdd-ul unui calculator si sa pui jocurile pe hdd-ul intern al unui xbox.Jocurile nu se pot pune direct pe hdd-ul unui xbox prin cablu asa ca acest lucru nu se poate face decat prin o retea FTP, aceasta putand fi facuta numai cu ajutorul unui router.Trebuie sa permiti accesul xbox-ului de pe calculator si invers si trebuie sa restrictionezi viteza si pe deasupra trebuie sa stii userul, ip-ul si parola pentru a avea acces de pe hdd pe PC si trebuie facut acest lucru deoarece jocurile mai mari de 4GB nu se pot pune pe USB deoarece sunt formatate prin FAT32 si nu nu poate suporta un fisier mai mare de 4gb si de asta trebuie facut transferul prin reteaua FTP.Deci cel asa-zis "atotstiutor" care se crede aici esti tu.

| Bogdan123Bogdan a răspuns (pentru megamix112):

Cata filozofie...m-ai dat pe spate.....bafta inteligentule!

| megamix112 explică:

Nu e nicio filozofie.Lucrurile astea sunt necesare de stiut inainte sa achizitionezi un xbox.Sa nu crezi ca aceste "contraargumente" ale tale legate de filozofie o sa ma dea pe mine pe spate.Cati ani ai tu, 10? Iar lucrurile astea nu le spun ca sa iti demonstrez ca sunt inteligent sau altceva, sunt ca sa te mobilizez sa fii mai independent.

| Bogdan123Bogdan a răspuns:

Dar parca erai mare autostiutor, acum nu stii nici macar cum se pun jocurile pe harddisk?