| Cioca_Adrian_2001 a întrebat:

Puteti sa-mi spuneti daca aceste piese sunt compatibile si recomandari pentru altele daca e nevoie : https://www.emag.ro/favorites/7242792897/edit

10 răspunsuri:
| AlinKun a răspuns:

"Pagina nu a fost gasita". Pune aici numele componentelor sau fa un wishlist pe pcgarage.

| Cioca_Adrian_2001 explică (pentru AlinKun):

Placa video : Placa video ASUS GeForce GTX 1050 Ti STRIX GAMING O4G, 4GB DDR5, 128-bit
procesor: Procesor Intel® Core™ i5-8400 Coffee Lake, 2. 80GHz, 9MB, Socket 1151 - Chipset seria 300, BOX
placa de baza : Placa de baza ASRock B250 Pro4, Socket 1151
ram: Memorie ADATA XPG 8GB DDR4, 2400MHz, CL16
HDD: HDD WD Blue 1TB, 7200rpm, 64MB cache, SATA III
sursa: Sursa nJoy Titan 600, 600W Real Power, PFC Activ, 80 Plus Bronze
cooler procesor :Cooler procesor ID-Cooling SE 214 Snow Edition, compatibil Intel/AMD
carcasa :Carcasa Segotep Halo 3, MiddleTower, fara sursa, Negru

| Cioca_Adrian_2001 explică:

Am lasat numele in raspunsuri poti cauta pe eMAG

| AlinKun a răspuns (pentru Cioca_Adrian_2001):

Daca te tine bugetul, poti incerca sa mergi pe 1060, macar aia de 3 gb sau rx 570/80 de la amd. Se merita, avand in vedere ca ai ales un i5 8400.

| Cioca_Adrian_2001 explică (pentru AlinKun):

Restul sunt compatibile? ar fi ceva un 1060, dar 1050 ti are 4 gb big grin

| AlinKun a răspuns (pentru Cioca_Adrian_2001):

Degeaba are 4 gb, mai mult fps scoti cu 1060 editia de 3. Nu totul se rezuma la giga, te ajuta si ei, dar nu tot timpul. Daca nu joci la o rezolutie mai mare de 1080p, nu trebuie sa-ti faci griji. Apropo, vezi ca placa aia de baza e compatibila cu generatia a 6-a si 7-a. https://www.asrock.com/MB/Intel/B250%20Pro4/index.asp#CPU
Asta e lista cu procesoarele suportate de ea.
https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/3092126/
Asta ar fi un sistem facut pe generatia a 8-a, placile de baza sunt scumpe. Pot insa sa-ti recomand si un sistem pe AMD ceva mai ieftin.
https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/3092142/
Performante vei avea ceva mai mari pe i5, dar daca vrei stream mai ok amd, ca ai mai multe fire de exectuie pe care sa lucrezi.
Vezi care-ti place. Poti sa-mi spui si un buget si o sa ma uit in functie de el.

| Cioca_Adrian_2001 explică (pentru AlinKun):

Am buget pe tot PC-ul 30 milioane maxim 35, prefer Intel in toate situatile, amd imi displace

| AlinKun a răspuns (pentru Cioca_Adrian_2001):

Https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/3093382/
Cam asta iti permiti in 3500 de ron.

| Cioca_Adrian_2001 explică (pentru AlinKun):

Scuze daca m-am inteles gresit, dar eu prefer Intel sau nVIDIA in loc de amd.

| AlinKun a răspuns (pentru Cioca_Adrian_2001):

Atunci scoate rx-ul si ia asta.
https://www.emag.ro/......DZ4X0NBBM/
Comanzi alea de la aia si placa asta de la eMAG. Nu platesti transport, deci nu e nicio problema.