| EusebiuPWN a răspuns:

Uite aici o configuratie mai buna, putin mai ieftina.
https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/3286272/
Poate poti sa faci un efort sa strecori si un ssd 120 pe sata.
i3 8100 e la fel de bun ca un i5 7400, insa mult mai ieftin.
1060 3 gb din nou, peste 1050 ti.
Daca vrei tu neaparat poti sa iei doua module de ram, insa lucrul asta o sa te liminteze pe viitor daca o sa vrei sa faci upgrade la 16 de gb.
In rest lucruri basic.

| EusebiuPWN a răspuns (pentru EusebiuPWN):

Unele componente sunt pe stoc limitat, daca vrei sa faci achizitia, grabeste-te.

| MojOplaYs explică (pentru EusebiuPWN):

Stii care e faza daca mai poti face linkul o data sa inlocuiest 1060 cu un 1050 pentru ca mie mi se pare ca 1050 este mai bun chiar daca 1060 este mai nou...

| MojOplaYs explică (pentru EusebiuPWN):

Stii care e faza daca mai poti face linkul o data sa inlocuiest 1060 cu un 1050 pentru ca mie mi se pare ca 1050 este mai bun chiar daca 1060 este mai nou...
(daca poti sa o pui pe asta Placa video ASUS GeForce GTX 1050 Ti Phoenix 4GB DDR5 128-bit)

| EusebiuPWN a răspuns (pentru MojOplaYs):

Faci o mare greseala, chiar daca 1060-ul are 3 gb VRAM si 1050 ti-ul 4 gb VRAM, 1060 e peste cu mult. Nu-i mai nou, ci mai performant, au fost lansate in acelasi timp. Eu zic sa profiti de oferta, de obicei 1060-ul e mult mai scump.
Uite aici o comparatie, mai gasesti pe Youtube.
https://www.youtube.com/watch?v=WqSV2cE4TT8&t=401s

5 răspunsuri:
| marian37 a răspuns:

100% compatibile. Recomand un singur modul de memorie RAM la 2400 mhz si un ssd de minim 120gb.