| AlexTPU13 a întrebat:

Recent mi-am băgat 2GB Ram în PC. Acum am 3GB în total. Am verificat la Control Panel-System, şi îmi arată că am 3GB, ok. Dar, nu cred că merge cu 3GB, pentru că unele jocuri care au cerinţa minimă de RAM, de 3GB, nu îmi merg. Sacadează deparcă aş avea lag 4000. Ce pot face?

6 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Ce procesor si placa video ai?

| AlexTPU13 explică:

Intel(R) Pentium(R) Dual CPU
E2200 @ 2. 20Ghz
3.00 GB of ram.

| Bogdanux a răspuns (pentru AlexTPU13):

Procesorul e cam slabut. Daca si placa video e la fel, nu prea poate duce sistemul jocurile noi aparute [depinde de joc].

| Gheorghie_Ovidu_1993 a răspuns:

sad este din cauza procesorului si placi video

| raphael90 a răspuns:

Procesorul...am patit-o

| mihai000000 a răspuns:

Lagul nu depinde de rami ci de conexiune iar freezurile se pot datora unei placi video mai slabe si/sau procesor slab