| stefan207 a întrebat:

Recent, mi-am construit un PC de gaming cu următoarele specificații:
RTX 4060ti 16gb
AMD Ryzen 5 7600x
32gb RAM 5200mhz
Pc-ul este special pentru jocuri în 1080p. Cât de bun este?

Răspuns Câştigător
| AdrianGht a răspuns:

Salutare! este super ok pentru jocuri in 1080p.
Daca ai nevoie pe viitor de upgrade, spre exemplu un ryzen 7, un rtx 4070ti super, o sa fie ok si pentru 2k.
Pentru componente noi iti recomand Pc Garage, ai preturi bune, si daca adaugi la final codul de reducere VU2AATJJ mai primesti o reducere in plus.
Mult succes!

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

In RDR2 o sa ai aproximativ 85-100fps.

Iar in Cyberpunk tot cam asa (daca activezi RT Ultra o sa ai 42-48, dar asta e alta poveste. Daca intra in joc DLSS, o sa ajungi la 110-130fps, deci perfect jucabil).

Răspuns utilizator avertizat