| Ovidiu a întrebat:

Revin cu intrebarea de aici: http://www.TPU.ro/......dau-funda/

Vreau un script care sa-mi zica ce operator folosesc, duopa schema asta:

daca operatorul este X atunci executa instructiunea Y
altfel executa instructiunea Z.

La fel ca la un script de detectare browser:
browser=navigator. appname;
if (browse == "Mozilla Firefox") {
alert("bla bla bla");
}
else
{
alert("bla bla bla");
}

3 răspunsuri:
| Darky51 a răspuns:

Asta e script in c++? Daca da, ar trebui sa faci o variabila si ii bagi input. In cazul tau adaugi un imput in loc de browser...Acuma nu stiu in ce program faci deci s-ar putea sa fie eronat.

| Ovidiu explică:

Programul de mai sus este in javascript.

| Darky51 a răspuns:

Nu prea am lucrat in javascript. Cand zici ca operatorul este x, el este introdus de program sau de user? daca e de program ai putea face o variabila simpla, daca e introdusa de user atunci incearca tutorialele de la thenewboston - javascript de la tutorialu' 13 in sus