| SaseUnuNoua a întrebat:

Ruleaza laptop-ul acesta bine pe windows 7 : http://www.emag.ro/......D3SGRBBBM/
Vad ca are cerinte pentru windows 8.1 si s-ar descurca bine pe el, dar eu vreau windows 7. In final intrebarea mea este : Pe care windows are merge mai bine acest laptop? 7 sau 8? Si daca merge pe unul, pe celalt nu merge bine?

Răspuns Câştigător
| Gizăz a răspuns:

E foarte bun. Ţi-l recomand dacă te duce buzunarul. Zic asta pentru că ai întrebat în altă parte dacă e ok. E foarte! Mai ales că Asus oricum e o firmă de calitate.

Cât despre Windows, am nişte veşti proaste pentru tine. Dacă e specificat să meargă pe 8, ţine-l pe 8. Dacă bagi altul o să meargă mai prost. Crede-mă, sunt trecut prin d-astea. Asta dacă poţi să-i pui 7. Că e posibil nici să nu meargă.

În plus, eşti cam obligat să-i pui 8. Am curaj să pun pariu că o să vină cu un CD de drivere doar pentru 8, care nu vor fi compatibile pe 7. Dacă intri pe site la Asus vei vedea că nici acolo nu au altele disponibile pentru 7. Nu ai ce căuta cu Windows 7 pe el dacă tu nu ai drivere. O să meargă ca un rahat, nu o să poţi face mare lucru pe el şi e păcat de el că e bun.

Eu nu înţeleg ce aveţi toţi aversiunea asta faţă de 8. E chiar ok. Dacă nu-ţi place că nu are meniu start sau că apare chestia aia ca de tabletă înainte, să ştii că sunt softuri care-l fac să arate ca 7. Cu meniu start şi tot.

| SaseUnuNoua explică (pentru Gizăz):

Stiu ca vine cu drivere, deoarece l-a mai luat un prieten.
Cand am sa-l iau o sa-i bag windows 8.1, o sa-l cumpar, daca nu-l gasesc undeva piratat