| Sonia822 a întrebat:

S-a mai intamplat cuiva sa aiba un virus vocal, bazat probabil pe inteligenta artificiala? exemplu: Ascult melodie in engleza la laptop si incepe sa vorbeasca in romana un cod: Maine e ``nu gandi``. E ingrozitor, pentru ca ieri ma uitam la un film in engleza si la un moment dat TTV-ul a inceput sa injure in romana si sa ma ameninte. A mai patit cineva asa ceva?

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Virus vocal nu exista.
Ce putea fi:
- o voce din anturajul tau (cel mai probabil)
- vocea introdusa in inregistrarea in limba romana (sau limba setata in TV)
- o voce inregistrata si/sau mixata din greseala sau voit.

Recomandare: mai asculta inca odata piesa /filmul si vezi daca aceea voce mai apare si in acelasi loc.

Daca mai apare, fa si o scanare antivirus la laptop, cu "ESET Online" antivirus, setat la sensibilitate maxima (toate optiunile bifate).

| Simpatic a răspuns (pentru Bula):

Am scris mai sus vocile sunt in capul dumneaei https://www.tpu.ro/......-sa-nu-mi/

faptul ca este dotata cu o gandire inteligenta INSA acest lucru o amageste; desi problema lor in general ma duce cu gandul la "A Beautiful Mind", putini schizofreni pot sa separe adevarul de minciuna din pacate, dar toti sunt oameni inteligenti!

| Simpatic a răspuns:

Dupa ce am citit topicul acesta al dv. m-am crucit https://www.tpu.ro/......-sa-nu-mi/

recomand consultul unui psihiatru daca mai auziti astfel de voci!

si nu o spun cu rautate sau aroganta, este un sfat de bine pentru dv.

schizofrenia este un diagnostic dur dar face parte din viata multor persoane si useri de pe aici care cred ca sunt persecutati fie de catre Sri sau alte grupari cu latura oculta

| dullcat a răspuns:

Nu am patit asa ceva si nici nu am auzit de nimeni sa i se intample asa ceva.Esti sigura ca nu e doar tv-ul din alta camera sau de la vecini?

| gabicoo a răspuns:

Ce ai fumat bre? Vreau și eu ceva de genul să aud muzică dar cu televizorul închis că au scumpit ăștia curentul de mă doare.
winking

| johnnny123 a răspuns:

Nope. Nu a mai pățit nimeni așa ceva. Și nici tu nu ai pățit, pentru că totul este în capul tău.

| mont a răspuns:

Vezi sa nu se fi conectat vreun vecin prin bluetooth la boxele/tv-ul tau si sa iti faca farse - am mai intalnit cazuri happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce a zis user-ul mont.
N-are cum sa iti vorbeasca in romana singur.
Cineva iti face o farsa.

| Eusuntingineru a răspuns:

Sa vorbeasca in romana " un cod "?!