| Dumitru_Calimandruc_1987 a întrebat:

Sal.am un ventilator de la pc care face un zgomot ciudat.se aude ca un motor turat. ce e de facut sa nu se mai auda zgomotul ala?

Răspuns Câştigător
| iSwag a răspuns:

Curata-l de praf. Si al meu facea asa si am observat dupa mult timp ca trebuia sa-l curat.
Acum s-a stricat. (se invarte cand vrea el)

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Ventilatorul scoate zgomot fie pentru ca trebuie curatat de praf, fie pentru ca temperatura din camera e mai joasa. Ai observat ca vara nu face zgomot? Daca e cald tot timpul in camera in care tii pc-ul, trebuie sa arunci o privire asupra ventilatorului. Exista in comert ulei pentru mecanisme fine, care lubrifiaza componentele, iar galagia cu siguranta nu va mai exista. Gasesti tutoriale cum sa ungi ventilatoare pe net, dar sa nu ungi si cooler-ul de la procesor. E cel mai silentios si nu necesita decat curatare praf.

| Silv4N a răspuns:

Cumpara altul

| Cristyan_Ionut_1999 a răspuns:

Curata-l de praf si in mijloc scoatei actibildul si cppacul bagai putin ulei de motor trage de catevaori de el invirtel tu si pune totul la loc da ca poti sa da ca a intrat ulei in el va merge mai bine!