| Xfactor_2745 a întrebat:

Sal aziam vazut un Vauxhal Astra care arata exact la fel ca Opel Astra.Si avea o alta stema.Am mai vazut si intr o emisiune de masini noul Opel Insigna dar cu stema Vauxhal.De ce?

Răspuns Câştigător
| 0000anonim0000 a răspuns:

In Anglia Opel se comercializeaza prin Vauxhal(volan pe dreapta), in rest masinile sunt identice cu originalul. De ce? Opel => Germania, Vauxhal => Anglia. Aceeasi treaba cu Renault => Franta, Dacia => Romania. Exemplu: Dacia Logan in Romania/Eu, Renault Logan in America de Sud.

1 răspuns:
| Crivi a răspuns:

Pentru ca in anglia nu "exista" opel, doar Vauxhal...iar opel=vauxhal