| icsbooy a întrebat:

Sal colegi. am instalat windows 8. si nu stiu ce program sa scaneze calumea si sa pot descarca placa video in special. place de sunet s-a instalat si cea video. da la dezinstalari acolo nu imi apare cea video. deci nu e instalata correct cel putin. si nu imi merg nici jocurile, deci sigur nu e instalata. si care ma pot ajuta si cu activarea lui prin Skype. ca mereu ma duce singur la stari sa il activez. dau FUNDA!

16 răspunsuri:
| AaNdYy a răspuns:

Nici nu trebuie sa iti apara placa video la dezinstalari, niciodata nu apar driverele acololaughing cea mai proasteasca intrebare pe care am auzit-o :p phbbbbt
Incearca sa folosesti Driver Genius sau Driver Scanner ca sa aflii updateuri pentru drivere mai noi.
Sau te duci frumos si scrii pe google numele placii tale video si iti da acolo driver.

| K0sti a răspuns (pentru AaNdYy):

Iar raspunzi aiurea, cum sa nu apara, ia instaleaza tu driverele separat de la ATI sau nVidia, sa vezi, apar sau nu. Nu apar decat daca driverele le vede windowsul automat. Daca le instalezi separat apar.

| AaNdYy a răspuns (pentru K0sti):

Sczetongue mie nu imi apar nici instalate separat, si nu raspund aiurea

| luky63 a răspuns:

Nu trebuie sa pui nimic, are instalat

| icsbooy explică (pentru luky63):

Daca nu imi merge nici un joc, ce problema crezi ca are?

| K0sti a răspuns:

Aici aveti o serie intreaga de drivere direct de la producator, aranjate pe categorii, sa nu va mai aud ca nu stiti de unde sa luati drivere: http://www.craiovacenter.com/index.php/board,280.0.html

| icsbooy explică:

Iti apar ma copchile, da nu pot sa iti zic nimic, ca vad ca habar n-ai de tine. altfel nu mai intrebam daca nu stiam despre ce e vorbawinking

| AaNdYy a răspuns (pentru icsbooy):

Hooo ma, vezi sa nu turbezi! Am habar de mine mai mult decat ai tu de viata.
Jocurile pot sa dea erori nu numai de la drivere, pot fii si alte lucruri care fac sa nu mearga.
Placa video nu trebuie instalata, se instaleaza singura cand intrii pe PC, daca vrei tu sa faci update la un driver mai nou e altceva happy

| K0sti a răspuns (pentru AaNdYy):

Asta ca se instaleaza singura de unde ai mai scos-o?

| AaNdYy a răspuns (pentru K0sti):

:p ma placa video cand o pui daca nu e instalata nu vezi nimic pe ecran, ce nu pricepi?

| K0sti a răspuns (pentru AaNdYy):

Zau, ete ca se vede, numai ca windowsul instaleaza o placa generica, are si el niste drivere incorporate tocmai pentru treaba asta. De "generic plug and play driver" ai auzit? Astea le foloseste windowsul la instalare atunci cand nu vede placa video. Dupa care ulterior trebuie sa-ti instalezi driverele specifice placii tale video. Asa ca ti-am zis, nu mai face afirmatii gratuite.

| AaNdYy a răspuns (pentru K0sti):

Vad ca te contrazici singur, driverele alea se instaleaza singure (incorporate) cum zici tu. deci fara drivere nu ti se vede nimic:p si "ete ca se vede" este pentru ca windowsul instaleaza niste drivere din el pana le face utilizatorul update.

Ai zis: "Asta ca se instaleaza singura de unde ai mai scos-o? "
dupa aceea:
"numai ca windowsul instaleaza o placa generica, are si el niste drivere incorporate tocmai pentru treaba asta."
Deci tocmai tu ai zis ca se instaleaza singura pana face utilizatorul updatetongue
Deci te contrazici singur sau nu?
Eu n-am kef sa fac chat aici, da vad ca is si oameni batuti in cap pe lumea asta!

| K0sti a răspuns (pentru AaNdYy):

Invata sa te exprimi, invata sa te faci inteles. "placa video cand o pui daca nu e instalata nu vezi nimic"...despre care drivere vorbesti tu aici, specifica ca il duci in eroare pe om. Una sunt driverele generice si alta sunt driverele dedicate. Specifica despre care e vorba. Sau va e lene sa scrieti?

| icsbooy explică:

X_x...(H) andi (capatule). du'te frate unde oi vrea, da nu mai sta p'aici, ca mai rau incurci lumea, si te mai faci si de ras, daca tu zici ca nu vezi nimic fara placa video instalata, explica-mi si mie cum vezi desktopu' imediat dupa ce ai instalat windows? e greu sa gandesti o logica la tinewinking

| AaNdYy a răspuns (pentru icsbooy):

Pai ma, cand instalezi windowsu sau cand pui placa se instaleaza singura pana faci tu update, ce nu pricepi?:o:O asta am zis si eu dar nu prea vad ca intelegi.

| Eduardoo10 a răspuns:

Salut sper sa-ti fiu de folos incearca programul everest el iti scaneaza si iti arata ce drivere iti drebuie si pentru placa video.