| Cr9Ja a întrebat:

Sal.de ce nu imi m ai merg jocurile care imi mergeau odata? Dirt 3 de ex merge sacadat inainte nu mergea.Inainte aveam xp si acum am windows 7 alienware? nici fifa 11 nu mai merge? sa nu fie compatibile cu win?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Jocurile noi sunt facute pentru windows 7, alea vechi nu mai merg din pacate.

| Cr9Ja explică (pentru mgtow):

Dar inainte aveam xp mergea acum am win 7 nu mai merg

| costel121 a răspuns:

Windows 7la fel si vista cere ram placa video procesor si astea mai mari pentru jocuri

| Cr9Ja explică (pentru costel121):

Am toate cerintele necasare pentru jocurile alea 2 gb rami 1 gb placa video si 4 procesoare 1 de 2.6

| costel121 a răspuns (pentru Cr9Ja):

Atunci din cauza jocurilor nu merg pe widows 7

| costel121 a răspuns (pentru Cr9Ja):

Windows 7 nu aparuse atunci cand au fost facute jocurile si jocurile nu sunt compatibile cu windows 7 nu au dotari pentru widows 7

| m0x a răspuns (pentru costel121):

Acel windows 7 "Alienware" pun pariu ca suge toate resursele. daca [referi ca windowsu sa arate bine.sa nu te astepti ca programele sa mearga la maxim.asa ca scapa de teme complicate.de aero si inchide procesele care nu sunt necesare.ca nu e mare diferenta intre xp si 7

| Cr9Ja explică (pentru m0x):

Am pus pe basic dar merge mai greu

| m0x a răspuns (pentru Cr9Ja):

Pune xp...inseamna ca al tau calculator nu poate tine si windows 7 si jocul in acelasi timp.in momentul de fata nu sunt diferente esentiale de functionalitate intre win 7 si xp sp3...dar la un calculator mai vechi pune win xp

| vadimsardaru a răspuns:

Asculta Cr9Ja toata problema este in windows trebu altul mai performant cauta pe saitul cimislia.net windows 7 ultra soft acela este un windows puternic care osati deschida orice programa si cauta un antivirus avast! Pro Antivirus + avast! Internet Security 6.0. 1125 Final [2011] pe cimislia ai inteles ce ti trebuie