| KillerMafiotul a întrebat:

Sal TPU. Acum o saptamana cand am aprins calculatorul isi dadea restart intruna. Dupa am selectat din acea lista Start windows normaly, NU a mers, apoi le-am selectat pe toate la rand de vreo 50 de ori fiecare, PC-ul isi dadea intruna restart...
Dupa am chemat pe cineva sa il faca, nu stiu ce i-a facut, nu cred ca i-a schimbat windowsul, ideea e ca in C aveam un fisier WINDOWS. Dupa ce baiatul acela a facut PC-ul, aveam 2 fisiere WINDOWS(am si acum). Ce trebuie sa fac? Din cate vad a salvat tot ce era pe windows, nu a sters nimic, dar pot sterge unu din fisierele WINDOWS, daca a pus unul nou? Su ce a facut?big grin

FUNDA MAREEE!big grin

Răspuns Câştigător
| LDCCristi a răspuns:

Spui 2 fisiere Windows hmm...
Cred ca ti-a formatat pc-ul peste windowsu sau s-ar putea sa fie shortcut. Daca iti merge bine mai bine lasa asa nu le sterge ca poate stergi windowsu.Ca sa afli care e shortcut dai click dreapta pe ele si dai prospeties si care dintre ele scrie shortcut il stergi si gata.

| KillerMafiotul explică (pentru LDCCristi):

Nici unul nu este shortcut, imi merge bine si il las asa. big grin

2 răspunsuri:
| IAmTheLegendary a răspuns:

Salut,daca ai pc cu unitate centrala, poate fii devina unitatea centrala!
Mai bine i-ati un laptop.