| crisiss a întrebat:

Sal TPU am luat un virus win32/dorkbot. antivirusul meu nod32 5 il gaseste dar spune ca e imposibil de sters ce sa fac? exista vreo metoda de a scapa de el ajutati-ma

1 răspuns:
| andreigroza19 a răspuns:

Pai singura cale e sa il muti in carantina sau mve to vault. totusi daca nu e fisier din sistem. dac e din sistem si s-ar putea sa nu mai mearga PC... m-ai bine l-ai reinstala..totusi daca faci asta foloseste un antivirus imi bun. Daca il lasi tot timpul activat nu iti va face probleme. daca e ceva virusat, cand vrei sa intri pe el blocheaza fisierul...la fel si cu paginile virusate de pe net. Incearca AVAST

http://download.cnet.com/......19223.html