| Antonela_9568 a întrebat:

Sal TPU am o intrebare si as vrea sa-mi raspundeti cit se poate de rapid plz... pot sa ster ecranul monitorului cu servetele umede simple, din alea de magazin big grin dau funda si vot

Răspuns Câştigător
| vallerya a răspuns:

Poti, dar nu va fi acelasi rezultat ca si cu servetelul special pentru monitorwinking

15 răspunsuri:
| swag a răspuns:

Pai...daca stergi ecranul cu servetele umede simple, trebuie neaparat dupa aceea sa le stergi si cu un servetel uscat, alfel se face lipicios

| morgen a răspuns:

Da poti doar sa il stergi dupa cu un servetel uscat

| Baaaietzeeel a răspuns:

Depinde, daca ai LCD sau Plasma in niciun caz, exista sprayuri speciale cu care se sterg, iar daca ai monitor mai vechi il poti sterge fara probleme.Are si varul meu si mereu il sterge si nu are nicio problema si se vede perfect.

Sper ca te'am ajutat. Bafta

| Crazyfish a răspuns:

Nu fii nebuna,alea ori contin alcool ori contin creme sau alte porcarii!
Cu APA! Apa de la robinet, pe carpa sau servetele, bine stoarse!

| doublers a răspuns:

Eu il sterg cu o carpa uscata... dar faci ce vrei:d

| LigiMe99 a răspuns:

Buna! Eu imi sterg ecranul cu ele, si nu a patit nimic, dar vezi doar sa nu fie prea imbibate cu substanta. Iei un servetel, il storci putin, iti stergi ecranul si il lasi sa se usuce. Dar vezi sa fie inchis monitorul/calculatorul. Sper ca te-am ajutat! happy

| Roza_3940 a răspuns:

Bineinteles ca poti. dar sa nu fie umede tare. ar fi bine putin doar. Si sa nu apesi, in rest, nici o problemahappy

| mgabriel2496 a răspuns:

Merge Sters dar sa nu fie foarte umed. Putin umed.
Eu am Sters la mine si n-are nimicwinking

| CrazyUser a răspuns:

Da,dar trebuie sa stingi mai intai calculatorul.

| AneBbi a răspuns:

Nu stiu de care servetzele vrei sa spui dar eu intodeauna folosesc la strgerea pc'ul servetzele umede si nu are nimicbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Depinde.
Daca este un ecran normal ( mare, gros) poti sa stergi cu servetele umede,
Daca este ecran plat ( plasma, LCD) iti recomand sa il stergi cu o batista de ochelari sau daca nu ai asa ceva cu un prosop de hartie.
Funda? happy

| AlexanderChristianFenty a răspuns:

Il poti sterge cu ce vrei, dar nu e recomandat, eu am o solutie care o gasesti in magazine de specialitate(electronice/curatenie e.t.c)

| Balu_5687 a răspuns:

Da sigur ca da poti si cu un servetel normal dar poti ca nu pateste nimic. funda?

| αηee a răspuns:

Poti doar la calc vechi.la plasme iti trebuie spray special sau servetezele pentru geamuri!