| Iustik97 a întrebat:

am si eu o intrebare: am un sistem audio HomeCinema cu 6 boxe, dar doua dintre boxe au suport o talpa lata si au si un fel de bota(scuzati-ma, nu stiu cum sa-i spun tongue) de care se sprijina boxa in sine. boxa si talpa sunt conectate prin acea bota(de fier), dar eu am rupt-o. Are cineva idee cum s-o repar si cu ce unelte?

1 răspuns:
| sasuke_9542 a răspuns:

Super glu. daca nu sunt rupte firele. daca sunt rupte da-le la un electronist D:
sau daca vrei sa le ''repari '' tu atunci foloseste surubelnita ca sa le desfaci si apoi pistol/ciocan de lipit cu fludor ca sa lipesti firele apoi le izolezi. Simplu happy apoi lipesti cu super glu piciorul laughing [ in caz ca firele treceau prin '' bota '' //// sau daca e rupta doar ''bota'' atunci pur si simplu du-te la second /// daca vrei sa o repari. dai cate o gaura cu masina de gaurit si prinde o tabla peste picior si prindeo cu surub happy
hopes i help xD