| cmbr a întrebat:

Sal TPU.As dori sa imi fac sun sistem de gaming.Am in momentul de fata placa video,procesorul, memoria ram si hdd-ul:
1.placa video - Asus NVIDIA GeForce GTX 650, 2048MB, GDDR5, 128bit, HDMI, DVI, PCI-E
2.procesor- Procesor AMD FX X8 8350, 4000MHz, 16MB, socket AM3+, Box
3.memorie ram- Memorie Kingston 4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM
4.hdd- Western Digital Caviar Blue 1000GB SATA3 64MB 7200RPM

Bugetul este de 2.000-2.300 lei.In momentul de fata am dat pe piesele de mai sus 1.700 lei.Imi mai trebuie placa de baza si o sursa.Ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| SpecialistIT a răspuns:

Salutare.

Uite recomandarea mea pentru tine in 2270 lei: http://www.mediadot.ro/wishlist/31015/
Ce ti-am pus eu aici? Un procesor cu 6 nuclee, six-core, foarte rapid, foarte performanta si o placa de baza sa struneasca monstrul, o carcasa in care sa-l bagam si o sursa de calitate care sa-l alimenteze. 8GB ram care-ti sunt arhisuficienti orice vei face si 1TB stocare pe un hard modern si foarte fiabil. Piesa de rezistenta este placa video, una speciala pentru gaming, fi atent ca e versiunea Ti, ba chiar Ti Boost, cea mai noua forma de GTX 650, super rapida, pe care te vei putea juca absolut orice joc doresti.

Iti recomand cu tarie MediaDOT, e un magazin serios, unicul magazin de gaming. Uite de asemenea ce showroom superb pot sa aiba: http://www.mediadot.ro/showroom

Ma bucur ca am putut sa te ajut. Sa te bucuri si tu de configuratie.
Daca te mai pot ajuta cu ceva, orice, te rog, nu ezita sa ma cauti.

De asemenea, poti cere GRATIS update de bios la placa de baza, un lucru total recomandabil.
Tot GRATIS poti beneficia de ansamblare a PC-ului in cazu' in care nu ai timp sa nu te pricepi foarte bine la asta, tot la MediaDOT.

Sanatate si bafta!

2 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Id mess sprintaroiuflorin si vorbim acolo mai detaliat. nu ai ales prea bine, ai placa video slaba iar in gaming placa video conteaza mai mult ca procesorul. cum am zis, vorbim mai detaliat pe mess si acolo iti dau si un voucher de 1% reducere.winking