| ANDREI118932 a întrebat:

Cine poate sa imi spuna pas cu pas cum se reinstaleaza windows xp? Si stiu ca imi trebuie niste cd-uri cu drivere de cand am achizitionat pc-ul dar daca nu le mai am il mai pot reinstala?

Răspuns Câştigător
| Gimihumulukuakua a răspuns:

Aici ai un tutorial :
http://www.youtube.com/watch?v=bTA9C2wTw5Y

Programe care iti gasesc singurele driverele :

Driver detector este un program care iti arata ce drivere iti lipsesc sau care trebuie updatate. mai este driver easy, sau cauta Driver Scanner, iti scaneaza pc-ul de drivere, ti le descarca si instaleaza.
http://www.driverscanner.com si il activezi cu
Cod:
DS-G06F8-3F0C3-74D32-06C90-60601-000G0. Si DriverMagician este bun, il poti gasi pe TPB.

2 răspunsuri:
| Pyo a răspuns:

Salut,

Poti sa il reinstalezi, prima data uita-te in device manager (click dreapta pe my computer si properties) cum se numeste placa ta de retea si downloadeaza driverul.

Aici ai pas cu pas ce trebuie sa faci ca sa reinstalezi win xp, cum pui sa iti booteze de pe cd, cum formatezi partitiile, etc.
http://www.totuldesprecalculatoare.ro/......as-cu-pas/

dupa ce ai terminat cu instalarea windowsului, instalezi driverul de la placa de retea ca sa ai conexiune la internet si downloadezi Driver Genius care iti v-a instala toate driverele de care ai nevoie.

| AnnAnonymous a răspuns:

Nu iti trebuie neaparat cd cu drivere big grin este program care te ajuta sa iti instaleze driverele.winking da-mi add la id nicoara_florin19 si iti explic cum sa faci pas cu pas