| sautean14 a întrebat:

Sall all! am un IPHONE 3G si de cateva zile am observat cand il pun la incarcat surpzina! ecranul verde! ce sa fac? sa il las la incarcat de la ce e problema! Funda RAPID!

3 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Poate fi o problema a softului, incearca sa tii ecranul deblocat cand il pui laincarcat si incearca si cu ecranul blocat (stins), inchide-l porneste-l conecteaza cablu usb si daca ecranul e tot verde este ceva de la soft, incearca sa faci o actualizare la software cu un iOS mai nou trebuie sa ai un fel de pc suite pentru iphone pe care ar trebui sa il gasesti pe cd-ul din cutia telefonului, instalezi programul selectezi de pe iphone pc suite sau cum se cheama programelul (driverul) si trebuie sa vezi un buton undeva intr-o fereastra care iti apare actualizare software ceva de genul. daca nu esti sigur pe tine ca va reusi instalarea softwareului du-te prin oras si cauta ca scrie pe unele blocuri servicii GSM succes

| sautean14 explică (pentru RB26DETT):

Am uitat sa spun l-am pus la incarcat ca am mai auzit ca e in cauza JB(asa am umparat telu) si nu se aprinde dar sa vad maine ca poate o sa imi mearga!

| Crytek6 a răspuns:

Reinstaleaza soft-ul, ultima versiune a softului pentru 3G este 4.2.1 dar se misca greu... am avut si eu deci ia-ti 4.0 sau 4.0.2