| Gabi_Arvinte_1990 a întrebat:

Sall all! De ce cand dau dublu click pe minecraft ca sa se deschida imi apare erorile astea:Could not create the Java Virtual Machine si A fatal exception has occurred.Program will exit.Va rog ajutati-ma ca am mare nevoie sa rezolv chestia asta.

Răspuns Câştigător
| ILied a răspuns:

Fai un fisier Notepad cu orice titlu si scrie in el :java -Xms650m -jar "C:\Documents and Settings\[aici pui numele userului, fara paranteze]\Desktop\minecraft.exe si il faci.cfg. Doar pentru XP. La windows 7 nu mai stiu.

| Gabi_Arvinte_1990 explică (pentru ILied):

Baga te rog id meu:gabi_stefan98

| ILied a răspuns (pentru Gabi_Arvinte_1990):

Nu imi merge Yahoo

| MicutulJonny a răspuns (pentru ILied):

Te rog baga id`ul boreon81 in lista ta de mess pentru a`mi explica mai bine!
Multumesc anticipat.

| ILied a răspuns (pentru MicutulJonny):

Nu folosesc "mess" sorry straight face

| MicutulJonny a răspuns (pentru ILied):

Pf...Ok, tot nu inteleg cum trebuie sa fac daca ai putea sa mi`l faci tu prin Team Viwer? Funda + Vot :d (Specific ca folosesc minecraftul de pe minecraft romania.ro)

| ILied a răspuns (pentru MicutulJonny):

Ok, pentru. tine mi-am facut cont big grin Deci contacteaza-ma la david.luca

13 răspunsuri:
| djdani2010 a răspuns:

Dar nu stiu daca va merge.
1. ori iti downloadezi java
2. ori iti downloadezi un driver de la nividia
(am jucat si eu minecraft)
http://www.nvidia.com.br/Download/index.aspx?lang=br
tu trebuie doar sa dai,, procurar''
nu e in engleza

| Gabi_Arvinte_1990 explică:

Cum adica numele userului?

| ILied a răspuns (pentru Gabi_Arvinte_1990):

Te uiti in C:/Documents and Settings/ si acolo ar trebui sa ai 2 sau 3 foldere. Unul All Users, altul Default User si inca unul care se numeste cum ai vrut tu cand ai instaalat Windows-ul. E, ala e folderul de care ziceam

| Gabi_Arvinte_1990 explică (pentru ILied):

Si unde fac fisieru notepad si cfg?

| ILied a răspuns (pentru Gabi_Arvinte_1990):

Dai la Tools/Folder Options.../View si debifeaza "Hide extensions for known file types" (In romana: Ascunde extensiile pentru tipurile de fisiere cunoscute). Apoi o sa-ti apara extensiile la fiecare fisier. Te duci la fisierul tau Notepad, cu tot ce trebuie scris in el, si la sfarsit apare.txt. Inlocuiesti.txt cu.bat. Dupa ce ai terminat poti sa bifezi chestia aia la loc.

| Gabi_Arvinte_1990 explică:

Mersi de ajutor

| BleckMioner a răspuns:

Cum adica cfg ca am facut tot pana la cfg ce inseamna asta