| Lipsa47 a întrebat:

Sall am o problema la pc se aude un zgomot din unitate,, am desfacuto, am curatato, n atinge nici un fir nimic dar n stiu de la ce se aude sunetul?

5 răspunsuri:
| white02 a răspuns:

Vibratiile de la coolere... incearca sa cureti bine cooleru din sursa si sa il ungi cu ulei sau cu ceva... sau mai bine, cumpara un cooler nou (e 7 lei unu). succes

| justmelin1695 a răspuns:

Incearca sa scoti cooleru de la procesor, toate ventilatoarele sa le sufli cu un compresor.sau sa le ungi cu putin ulei

| DRiP a răspuns:

Desfa unitatea, da-i sa mearga, asculta de unde vine sunetul, daca vine de la sursa, schimbi sursa, daca vine de la cooler, schimbi coolerul! ORICE AI SCHIMBA, DU CALCULATORUL CU TINE Pentru a se afla secventele, sa nu iei ceva ce nu e bun si sa fii dezamagit!

| Tony_Cristina_1992 a răspuns:

Daca zgomotul se aude imediat dupa ce sa luat curentu trebuie sa stingi calculatorul si sal aprinzi. apoi iti cere el sa apesi F2 si apoi apesi F10 si isi revine sper ca vam fost de ajutor.

| Tony_Cristina_1992 a răspuns:

Daca zgomotul s-a auzit imediat dupa ce sa luat curentu. aprinzi calculatoru apesi F2 apoi apesi F10 si nu se mai aude nimic. sper ca am fost de ajutor