| Lipsa47 a întrebat:

Sall. am si eu o mproblema la pc de la un timp se aude un zgomot puternic din sursa care ar fi problema?

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Palma primita probabil big grin

| nashu40 a răspuns:

Salve!
Problema e de la cooler-ul din sursa. Cu timpul ele se mai incarca de praf. Daca nu gasesti sa-l inlocuiesti atunci desfa-l si baga-i ulei in orificiul acela mic de sub eticheta cu o seringa. Evident, inainte il cureti si-l sufli bine de praf.
E bine sa faci acelasi lucru si coler-ului de la procesor happy

| Roberto a răspuns:

Probabil s-a umplut de praf.Ar trebui sa veizi si daca este cu praf sa o cureti.

| Seby911 a răspuns:

2 motive pe care le pot gasi...ori ventilatorul e vechi si nu e uns si scartaie sau poate loveste de ceva cand se invarte ORI ceva la un contact s-a cam desprins si scoate un sunet specific curentului ca un ZZZZZZZZZZ...altceva nu prea poate fi

| Cat_3006 a răspuns:

Trebuie sa-l duci la curatare.de acolo de unde l-ai cumparat happy mi s-a intimplat si mie.pc-ul trebuie curatat odata in jumate de an. sper ca te-am ajutat :* funda?