| daniel2forea a întrebat:

Sall! am un hard disk sata 3 de 1tb, cred ca hitachi, cu 5400 rotatii.
Cand il pornesc cam uruie si cateodata face urat cand instalez programe sau jocuri (nu cred ca e ceva neobisnuit) dar asta se intampla si cateodata cand umblu pe internet.
credeti ca are vre-o problema?

Răspuns Câştigător
| vrelian a răspuns:

Daca face urit cum spui cine stie poate avea ceva probleme.dar atita timp cit functioneaza normal asta e. oricum nu ai tu ce sa-i faci chiar de ar avea ceva.de uruit hardurile asa uruie cum zici.acum nu stiu ce zgomote mai face sau daca sint zgomote suspecte asa cum spui.s e nrmal cind faci ceva pe c alc el sa uruie pentru ca hardul ala lucreaza. daca nu faci nimic vei constata ca nu mai uruie asa de rau. poate asa din cind in cind la minute sau chiar mai mult.lasal asa ca nu ai cei face. daca e sa se trice se strica si la revedere.nu poti face tu nimic.si nici sal duci undeva nu are rost.te costa mai mult reparatu si mai bine cumperi altu nou.numai bine