| mmarian206 a întrebat:

Sall cand deschid pcul imi apare asta si daca ii dau restart tot asta imi apare si nu ma lasa sa intru in windous

! IDE DRIVES INSTALATION ERORR!
FOR BEST RELIABILITI & PERFORMANCE, PLEASE CHANGE THE STAND ALONE SLAVE DRIVE TO MASTER.SYSTEM HALT...

nu stiti de ce apare eroarea asta
dc stiti ce are si ce trepuie sa fac dau funda

Răspuns Câştigător
| Stef69 a răspuns:

Hdd e pus pe slave trebuie sa muti jumperul pe master si o sa iti meargă s-ar putea ca după aia sa trebuiască sa instalezi Windows si restul

5 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Incearca un reset BIOS.(scoti bateria 3-5 sec sau muti jumper-ul)

| MateiSebastian a răspuns:

Da, trebuie reinstalat windows-ul. Îți dă eroarea din cauza unui driver din system32 care are rolul de a comunica cu dispozitivele RAID (hardurile SATA ). Probabil ai făcut un update pe un SO piratat.

| euAnonim100 a răspuns:

Ori reinstalezi driverele, ori reinstalezi Windows-ul! Vezi tu! big grin

Sper ca te-am ajutat! Funda?

| Stef69 a răspuns:

Salut de curios a functionat cum ti-am zis sa faci?

| AlinG5 a răspuns:

Cred ca trebuie sa iti reinstalezi windows-ul. Pc-ul incearca sa isi faca un update, dar de fiecare data da error. E din cauza diverelor. ( mai asteapta raspunsuri, nu sunt sigur ) Multa bafta!