| maradona10 a întrebat:

Sall... cate partitii e bine sa-mi fac la windows? am windows 7 professional si vreau sa-l reinstalez ...si as vrea sa stiu cum e sa fac, ca pe viitor sa nu am probleme (am 700gb)

7 răspunsuri:
| dracu14 a răspuns:

Partita c de 30gb si restul pe d, mie windowsul cu toate driverele imi ocupa 23 gb...

| maradona10 explică (pentru dracu14):

Eu m=am gandit : c- windows si programele acelea etc. d-games, si e-documents, music and pictures ....in c pun 100gb, iar celelalte 300 si 300

| dracu14 a răspuns (pentru maradona10):

E prea mult 100 pentru c, in c e bine sa ti doar windowsul si driverele, d pentru programe, jocuri, poze etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as pune 600gb partitia D si 100 partitia C ajunge atata pentru windows si alte programewinking

| RomulusMilea a răspuns:

Salut,

2 partiţii, una de 50 - 70 GB pentru Windows 7, restul pentru tine.

Succes!

| RomulusMilea a răspuns:

Salut,

Să nu uit: n-ar fi o idee prea rea să îţi instalezi programele foarte mari (jocurile de 3 - 4 GB) nu pe partiţia C, ci pe partiţia D.

Succes!

| xgamerz a răspuns:

C-ul de 80GB si D-ul de restul` cat ramane
Baftawinking