| Annonnim123 a întrebat:

Sall!
Cum sa fac sa prind wi-fi cu laptopul?

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

De unde sa prinzi?

| gelu1970 a răspuns:

Ii introduci pass de la routerul tau. de la routerul vecinului e ilegal.

| DryIce a răspuns:

Pentru semnal la distanta eu recomand ce folosesc eu evident. Adaptor wifi extern prin usb la 100 lei, cu 2 antene de +5db omnidirectionale, de la tplink. Pentru ca 2 antene prind si prin pereti semnal si la cca 50/100 m daca sunt interferente mari. Peste 5db nu merita ca e greu la focus.

| WaNt3D1856 a răspuns:

Ii instalezi driver-ul in primul rand.
Apesi HOME ("floricica" aia de la windows) si scrii manage wireless networks.