| Crysty1996 a întrebat:

SAll orice intel core i5 are turbo boost nu? vreau mai multe detalii despre procesorul de la acest laptop http://www.cel.ro/......-gt540m-l/ ii bun cate nuclee are are turboo boost si acesta ii mai bun decat alte procesoare intel core i5 MULTUMESC ANTICiPat ADU SHI FUNDA CELUI MAI BUN RASPUNS!

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Deci, toate procesoarele i3/i5/i7 au TurboBoost. Cele din a 2-a generatie au TB mai puternic decat cele din prima generatie. Cele din a 2-a generatie au Hyperthreading, care aproape dubleaza performanta. I5 la acest laptop are 2 nuclee, dar cu HT afiseaza ca si cum ar avea 4.

2 răspunsuri:
| ΔH a răspuns:

Permite-mi sa te corectez, srsdani.
Procesoarele i3 nu au tubo boost, decat cele i5 si i7.
De asemenea hyperthreading au toate i-urile indiferent de generatie.
Si acest hyperthreading, sunt de acord, creste performanta de procesare, insa nu ajunga sa o dubleze.

| alinbogdann a răspuns:

Nu iti recomand acest laptop.este foarte slabut pentru dotarile ce le are.