| Aloh123 a întrebat:

Sall,spuneti-mi si mie cum sa sterg un windows din BIOS,cel mai bun raspuns primeste o funda mare,mare

Răspuns Câştigător
| Paul-Octavian_Voinescu_1985 a răspuns:

In BIOS nu se sterge Windows. Acolo sunt setari care ii spun placii tale de baza cum sa functioneze. S-ar putea sa existe o optiune sa faci low-level format la Hard-Disk, dar nu am mai vazut optiunea asta la ultimele tipuri de placi de baza. Daca vrei sa stergi windowsul, baga cd-ul cu setup-ul de la windows, si la un moment dat te va intreba unde vrei sa-l instalezi, atunci poti sa alegi sa formatezi partitia pe care vrei windows-ul sa fie instalat, sau poti sa stergi toate partitiile.

2 răspunsuri:
| nutepriveste21 a răspuns:

In bios-urile ce le cunosc eu, nu exista astfel de optiuni, dar luind in calcul perspectiva ca ar exista asa ceva as vrea sa vad cum faci sa dai o funda,, mare, mare"!

| Kenichi a răspuns:

Nu ai cum sa formatezi tu sau sa stergi windowsul din bios laughing dar in schimb daca ai 2 windowsuri poti sa iti faci cu daemon tools un cd virtual cu ubuntu sau fedora sau mai stiu eu ce. si sa intri sa ti formatezi partitia imi e ca daca faci cu windows cd setup poate faci vreo boacana si iti stergi windowsul de tot oricum nici aia nu ar fi o idee rea poti sa iti formatezi tot pcu asa esti sigur ca numai e windowsul ala care nu il doresti + iti stergi si virusii