| ramy31 a întrebat:

Sall...stie cineva cum pot sa fac un site gen TPU adica cu intrebari si raspunsuri?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e simplu ca si pocnitul din degete. Se mananca cu multe limbaje de scripting server-side (PHP&MySQL-cele mai folosite) si client-side(Javascript si tehnologii aditionale) incorporate in HTML.
Acest site foloseste in special Toolkit-ul Dojo. Are multe facilitati, dar mai niciuna interesanta nu e folosita pe TPU.ro
Totusi, e inutil sa te gandesti la crearea unui asemenea site, decat pentru experienta personala, in niciun caz pentru a-l si publica, de vreme ce exista ceva de genul asta, destul de popular.
Oricum, trebuie multa munca depusa pentru un asemenea proiect, ca sa nu mai zic si de timp liber suficient la dispozitie.

2 răspunsuri:
| ΔH a răspuns:

Inveti php si mysql, sau platesti un programator.
Bafta!

| floweray a răspuns:

Incearca www.ucoz.ro, un sistem accesibil prin care poti sa-ti creezi un Blog sau site gratuit. Se adreseaza tuturor, incepatori sau avansati si vine cu o interfata in limba romana.
uCoz ofera tuturor celor inregistrati, gazduire, domeniu gratuit (de tip nume.ucoz.ro), spatiu nelimitat (care porneste de la 400 MB si creste constant), peste 250 de template-uri gratuite editabile si multe altele.

Aici poti sa te inregistrezi: http://www.ucoz.ro/register
Daca ai nevoie de ajutor suplimentar te ajuta si baietii de pe www.forum.ucoz.ro!

Mult succes!