| Alynush98 a întrebat:

Sall toti programatori de pe TPU! As vrea sa stiu si eu daca pot face un programel gen celui de la softonic.com, cu ce limbaje de programare sau cu ce programe, Dau Funda si vot.Multumesc.

Răspuns Câştigător
| ionutmystic a răspuns:

Programatorii.
Nu stiu la ce program te referi, dar posibil sa ceara cunostinte de C++/C#, java, delphi etc. Daca nici macar nu ai idee ce fel de programare necesita ma indoiesc sa reusesti sa faci un program asemanator fara ore bune de studiu.

8 răspunsuri:
| monstrulet a răspuns:

Te referi la cel care iti descarca fisierul respectiv?

| Alynush98 explică (pentru monstrulet):

Da la acela

| monstrulet a răspuns (pentru Alynush98):

In C/C++ sau Delphi. Ai nevoie sa-l poata rula cat mai multa lume fara sa instaleze alte balarii in plus, asa ca n-o sa folosesti java, c# sau altele.

| Alynush98 explică (pentru monstrulet):

Da dar am auzit ca se poate realiza ceva de genu si prin batch

| Andruşcă a răspuns (pentru Alynush98):

Ai auzit prost sau ala care ti-a zis este...necunoscator. Programele se scriu intr-un limbaj de programare, cel mai convenabil e C sau C++ deoarece are documentatie foarte multa si e cel mai utilizat.
Java, Python, C#, Batch si alte balarii, asa cum zice monstrulet se folosesc la alte chestii.
Daca nu stii nici macar ce limbaj sa folosesti iti garantez ca nu o sa iti faci prea curand un program. Iti trebuie multe cunostinte pe care le dobandesti singur, din carti si cursuri(de la biblioteca sau de pe net), nu intreband lumea pe diferite site-uri.

| Alynush98 explică (pentru Andruşcă):

Imi pare rau dar eu stiu C++, Java, TurboPascal, HTML si niste PHP,
eu am intrebat daca se poate, dar fratilor putini programatori pe aici, singurul care crec ca stie cv este @ionutmystic, restul numai zic.

| doctorandus a răspuns:

Softonic e un website care-ti umple calculatorul de rahaturi (spyware, adware, malware).

| warGamer a răspuns:

Deci ca sa faci un program eu iti zic sa incepi cu limbaje C pe urma C++
Phylon(asta e ceva mai usor )
daca vrei mai multe informati contacteaza-ma la urmatorul id de mess
galanflorin67@yahoo.com