| cezz23 a întrebat:

Am bagat windows 7 ultimate 64 biti si se misca greu rau si toti imi recomanda ultimate x64 dar la mine ultimate se misca prost rau de tot. Am 4 gb ram procesor dual core E7500, 3 ghz nVIDIA geforce gt 440 2 gb hard 500 gb.

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Da că românii îs lacomi și nu se gândesc la nevoile lor ci să fie cel mai tare posibil și gratis dacă se poate.
Recomand Windows 7 home premium, că nu ai ce face cu ultimate-ul, și oricum nu e optimizat pentru utilizatorii casnici.
Dacă numai cu windows 7 ultimate îți face probleme și cu alt windows nu înseamnă că nu e din hardware nimic. Dacă cu rice windows e la fel poate că ai ceva bad-uri pe hard disc ceea ce a făcut ca scrierea infiormațiilorși accesarea să fie dificile. Windows e mai țăran la treaba asta și se poate instala și pe un hard disc cu bad, distrugând-ul mai tare, pe cănd Linux nu se poate instala pe un hard disc defect.Succes

| cezz23 explică (pentru DeyCj):

Multumesc frumos de raspuns! Si de unde pot descarca windows 7 home premium x64? Multumesc!

| DeyCj a răspuns (pentru cezz23):

Pe softpedia.com este Windows 7 gratis. Oricum e gratis 120 de zile dacă folosești rearm o dată la 29 de zile și îl ai legal in trial 120 de zile și nici măcar serial sau cod de activare în gen românisme nu îți trebuie.Deci
www.softpedia.com
aici îl găsești și da este 100 legal și originalul, deoarece acest kit a fost dat chiar de Microsoft cu ocazia împlinirii a 10 ani de funcționare a firmei ce administrează și deține acest site, deci este 100% în regulă. Succes