| Razvy98 a întrebat:

Am dezinstalat Kaspersky Anti-Virus 2011 fara sa vreau, l-am reinstalat, iar dupa o zii candam vrut sa pornesc calculatorul intruna imi veneau numai errori la programe, l-am restartat de 11 ori abia a 12-a oara a mers bine.Va rog spuneti-mi si mie de ce a facut asa ca am mai avut probleme de genu asta! Dau funda pentru cine imi zice!

1 răspuns:
| DanDannn a răspuns:

Nu este din cauza antivirusului...este posibil,tu sa ai un virus,numit Worm resectiv trojan generator,care sa iti defecteze programele de orice tip,doar daca dezinstalezi firewallul/antivirusul. Atunci cand ai dezinstalat antivirusul,programele cu grad ridicat de risc aflate sub carantina,ai luat de pe internet virusi, adica worm si trojan si alte minuni din astea, si le-a rulat.astfel programele s-au defectat si dadeau erori.Cel mai bine, reinstalezi windowsul, te duci pe situl de unde ai placa video, www.nvidia.com sau www.ati.com, iei driverul, il instalezi, dupa care instalezi antivirusul. ATENTIE! PRIMA DACA INSTALEZI PLACA VIDEO!