| Onutsa_Buburutsa_1994 a întrebat:

am o foarte mare problema cu pc-ul.Astazi in timp ce ma jucam linistita (metin2 ro) dintr-o data a aparut desktop-ul negru si pur si simplu s-a inchis.Am incercat sa-l pornesc din nou dar imi spune lipsa semnal(no signal) mentionez ca unitatea funcioneaza.Are careva vreo idee ce ar putea avea? Astept un raspuns cat de repede posibil.

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

De unde ti-ai dat seama ca unitatea functioneaza? Ca se invart niste ventilatoare asta nu inseamna ca functioneaza.

| Generalul a răspuns:

Asta e de la placa video. Verifica daca cablul dintre unitate si monitor nu e miscat in vreuna dintre parti, iar daca e totul ok, deschide pc si vezi daca se mai invarte coolerul placii video. Daca nu, sper sa o mai ai in garantie...

| Onutsa_Buburutsa_1994 explică (pentru Generalul):

Multumesc de raspuns. Dar stiu sigur ca nu e de la placa video, pentru ca placa video am scos-o, si e in regula, nu am cooler la placa video. Am incercat sa folosesc placa video integrata in placa de baza si degeaba. Multumesc inca o data.

| dyoda a răspuns:

Daca cooleru" de pe placa de baza are praf in el poate face figuri de genu, chiar si mai rau nu se mai deschide deloc, deci curata-l si vezi rezultatu"

| Onutsa_Buburutsa_1994 explică (pentru dyoda):

Voi incerca si asta. Multumesc frumos!

| dyoda a răspuns (pentru Onutsa_Buburutsa_1994):

Inclusiv radiatorul de aluminiu, dat jos curatat cu o periuta