| tedy41 a întrebat:

am o problema cu un laptoup Fujitsu Siemens amilo pa 1510 incerc sa ii reinstalez winowsul dar in my computer nu imi apare dvd-writerul si nici nu citeste cd-ul.Am incercat tot ce am stiut dar nu a functionat,sa nu imi spuneti de chestia aia cu "regidit" ca mi nu imi apar fisierele alea doua ca sa le pot sterge cred ca problema e din bios dar nu ma lasa sa modific, am dat si la manager computer.Multumes anticipat dau funda

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

Deci dacă nu îţi apare în my computer înseamnă ca e din bios, vezi dacă ai bifat să booteze şi să recunoască dvd-writerul dacă nu merge înseamnă ca e din el, trebuie desfăcut şi verificat, du-l la un service.

1 răspuns:
| dryft3r a răspuns:

Trebuie schimbat DVD-riteul. Probabil s-au oxidat contactele.