| TheMatz a întrebat:

Am si eu o impeimanta Konica Minolta bizhub 163 si nu pot s-o fac sa-mi listeze de pe laptop.Am primit de asemenea si un C.D. cu driver-ul.Ce trebuie sa fac in continuare?
P.S.:nu stiu daca categoria este potrivita

Răspuns Câştigător
| filipm2001 a răspuns:

Laptopul tau nu recunoaste imprimanta pentru ca nu ai instalat driverele de pe CD. Incrarca sa rulezi CD-ul pe laptop. Ar trebui sa porneasca un executabil care iti instaleaza automat fisierele necesare. La sfarsitul instalarii ar trebui sa iti apara o fereastra care sa iti confirme instalarea si sa te lase sa printezi o pagina de test.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Introdu CD-ul in unitatea optica ( dupa ce in prealabil ai cuplat imprimanta la laptop) si instaleaza driverele si programul de pe CD. Imprimanta trebuie sa fie pornita.
Uite si aici: http://windows.microsoft.com/......ll-printer

| FlaviusAPM a răspuns:

Instaleaza driverul pe laptop apoi porneste imprimantawinking

| K0sti a răspuns:

Pai ce ai putea sa faci cu un CD cu drivere care a mai venit si cu dedicatie, decat sa le instalezi?