| flavyusR a întrebat:

Am si eu o intrebarebig grine ce la mine la calculator uneori cand il pornesc nu mai pleaca de la imaginea lui(SMART, SIMPLE AND STABILE) trebuie sa iy dau vreo doua restarturi ca a plece.Am mai patit asa de multe ori chestia asta dar acum aproape intruna. Dau funda+vot celui care imi spune cum sa fac sa nu se mai mi se blocheze cand porneste.mersi

Răspuns Câştigător
| AndrogynBeauty a răspuns:

Ai umblat cumva prin BIOS? Poate vreo setare de-acolo nu e tocmai potrivită. Apasă DEL, intră deci în BIOS şi selectează "Loading Default Settings" sau ceva de genul (nu ştiu ce variantă de BIOS ai). Dacă nu e aşa, atunci sunt probleme de natură hardware. Nu se aude niciun piuit când înţepeneşte aşa? Oricum, poţi încerca oricând şi un update de BIOS (sigur de-acolo e problema daca dpdv hardware e totul în regulă). Poate rezolva multe.

Baftă!