| fabianburdea a întrebat:

Am si eu o problema cu fratimiu:
Fratimiu are laptop si eu am calculator! Cand el asculta muzica, descarca cand eu ma joc am lag mare pe calculator si merge foarte greu! si am modem de 200MB care se cheama Cllcknet Romtelecom. e vina modemurui ca aveam numai pe asta si avem amandoi net cu modemul asta!
Cine imi spune cum pot face sa nu mai am lag eu? day funda!

Răspuns Câştigător
| Sylvye a răspuns:

Frate-meu* Gata problema!

4 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Ar trebui sa limitezi de undeva din setari ca latimea de banda sa nu depaseasca 50% pentru fiecare

| dorin1990 a răspuns:

Viteza e destul de mare deci nu ar trebui sa fie probleme, acuma normal ca viteza sa imparte la numarul de calculatoare care utilezeaza netul la voi in casa, dar cred ca e ceva probleme de conexiune totusi ai putea suna la romtelecom sa va verifice banda.

| fabianburdea explică (pentru dorin1990):

Și daca sun la ei imi măresc netu?

| dorin1990 a răspuns (pentru fabianburdea):

Pai ei pot sa iti mareasca banda daca vrei(contracost) dar eu ma refeream sa faca o verificare sa vada daca e de la ei problema.