| LuciYTB a întrebat:

as putea transforma o camera web in una video? As vrea sa fac scurtmetraje fara sa ma filmez cu telefonul.Cel mai bun raspuns funda!
P.S am 13 ani

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Nu o poti transforma in camera video de sine statatoare. Unde ar stoca filmarile din moment ce nu poseda niciun mediu de inregistrare? Si de unde s-ar alimenta, daca nu poseda acumulatori? Ca sa nu mai vorbim de restul functiilor pe care le are o camera video normala.

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Movie Maker din Windows poate capta semnalul video (si sonor, daca webcam-ul are microfon) si poate inregistra filmarile LIVE pe care le initiezi cu camera web. Dispozitivul trebuie conectat la pc sau laptop, cu driverele aferente, si activat printr-un program care permite detectarea lui (Movie Maker sau altul).