| facpipi a întrebat:

Sall TPU, as vrea sa imi iau un calculator mai bun pe care sa mearga jocuri gen gta 4, s4league la maxim, sau apb reloaded. Cum as iesi mai ieftin: sa cumppar direct calculatorul sau sa cumpar placa video, de baza si audio(daca trebuie audio).
P.S: sa imi ziceti si cam ce trebuie sa aiba placile acelea si cam cat costa. Funda +Vot

Răspuns Câştigător
| Zangetsu a răspuns:

Pentru ca gta 4 sa mearga la maxim iti trebuie sa investesti multi bani: 1. procesor quad core 2. placa video de 1GB DDR5 pe 256 biti 3. placa de baza 4. 4GB DDR3 RAM 5. Sursa cu conectorii necesari placii video.

1 răspuns:
| Crissxxx a răspuns:

O placa de 512mb si 2g ram ai avea nevoie, preturile difera, vezi la un magazin de pc-uri din oras