| BlackRose_2003 a întrebat:

Cei care se pricep la laptopuri cred ca m-ar putea ajuta.Deci...mi-am cumparat un laptop samsung si nu stiu cum sa instalez windows-ul. Deja am un CD de instalare, dar nu stiu cum sa il folosesc.Cine ma poate ajuta? Funda!puppy dog eyes

8 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Un windows se instaleaza foarte simplu nu trebuie decats a misti mousul si sa citesti ce scrie. Si daca e vb si de windows nou gen 7 sau vista e si mai usor. Desi nu e recomandabil vista chiar daca colegu anterior a zis ca este. eu una nu as incerca cel putin nu pe un laptop Samsung. Baga cd any key. daca nu ai partitiile deja facute ar fi bine sa le definesti. prima partitie e intotdrauna C legata de system si ii pui memorie mai multa deoarece tot ce instalezi se duce acolo restul pui cat vrei si cate partitii vrei. eu una am 3 partitii pentru jocuri, muzica si filme. Daca ai partiile atunci dai format la C (system) si dupa instalare. Restul e simplu. Acum depinde de tine. pentru alte intrebari consulta pe cineva care stie.

| Ovidiu200 a răspuns:

Http://www.videotutorial.ro/? p=425 pentru Windows xp sp3

| Smiley99 a răspuns:

Daca ai CD cu Windows 7 intra si vezi aici cum se instaleaza http://www.tutorialepc.ro/cum-se-instaleaza-windows-7.html

| Smiley99 a răspuns:

Daca ai CD cu windows xp intra aici http://www.pgl-zone.ro/articles.php?article_id=81

| Delicv3nt a răspuns:

PEntru laptop windousurile recomandate sunt windows 7 si windous vista.cheama un prieten sa til faca.este complicat daca nu ai mai facut asta pana acum.(prima data cand am dat singur la pc meu am urmat toti pasi si cand s-a terminat surpriza era la fel ca inainte)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Introdu cd in laptop si urmareste instructiunile de pe ecran iti spune singur ce sa faci,

| sevilla86 a răspuns:

Ce windows ai : xp, windows 7, vista? te intreb deoarece fiecare se instaleaza diferit?

| sevilla86 a răspuns:

Lasa-mi id-ul tau si iti spun cum sa il instaleziwinking