| PierdutăInVise a întrebat:

cum pot afla ce frecventa au rami mei?
Am deschis calculatorul si pe rami nu scrie nimic de frecventa.
Am nevoie sa astiu big grin

4 răspunsuri:
| KinekT a răspuns:

Pai in bios..care il deschizi restartand pc-ul si tinand tasta del apasata sau sa o apesi continuu(iti recomand sa nu il deschizi daca nici nu stii cei aia bios, nu de alta doar sa nu-ti strici pc-ul)sau sa iei de pe net un program gen 'everest' in care zice ce ai tu in pc tot.

| XT5 a răspuns:

Cauta CPU-Z(cauta pe google), il instalezi si frecventa va fi in tab-ul de memory langa DRAM.

| Hawkey697 a răspuns:

Intra in BIOS si vezi acolo daca scrie ce frecventa au