| sheamus12 a întrebat:

Sall,TPU
De ce imi zice pe pc 4gb ram instaled 2 usable.
am windows 7 ultimate 32 bit
scuze categoria

Răspuns Câştigător
| pozeanimate a răspuns:

2 gb cred ca ii ia placa video

3 răspunsuri:
| marculescumihai a răspuns:

In pc ai placute ram de 4GB. TOTUSI daca ai instalat un sistem de operare pe 32 de biti in loc de 64 atunci doar 2 din acei 4 GB de ram sunt folositi.Un sistem de 32 de biti ( al tau e 100% pe 32 de biti - poti sa verifici dand clik drepta pe my computer->properties-> te uiti la system type) nu iti recunoaste toti cei 4 gb de ram.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sistemul pe 32 de biti nu e capabil sa citeasca 4 GB. In mod normal citeste 3GB. Iti recomand inlocuirea sistemului de operare cu unul pe 64 de biti

| GanH a răspuns:

Pentru ca daca ai un procesor mare acela iti mananca 2gb de ram