| ClaudiuEly a întrebat:

Este buna placa video ATI Radeon X1550 64 bits pentru jocuri ca gta 4, 5 nfs most wanted 2012?
Placa are 1023 MB Total Avaible Graphics Memory

7 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Da, e perfecta. Un gta san-andreas poate mai merge, dar nici ala pe setari high. DAR nici o sansa de nfs mw2012, sau gta 4. Sa nu mai zic de 5...

| WalterWhite a răspuns:

Nu! Nu o sa iti mearga nici macar Gta 4. E o placa video lansata in 2007 deci cum ai vrea tu sa iti mearga jocurile din 2013?!

| WalterWhite a răspuns:

Iti recomand o placa Amd 7790 sau pentru un buget mai mic 7750.

| buzucan a răspuns:

Este destul de slaba placa aia, nu face fata nici la jocuri vechi. citeste articolul acesta si intelegi cate ceva despre placile video http://configpc.info/sfaturi-de-achizitie-pentru-placa-video.html

| SouLIce a răspuns:

Acea placa video nu iti va rula nici un fel de joc de generatie mai noua

| K4sZz a răspuns:

Pentru GTA 4 si NFS MW 2012 zic ca este OK cat despre GTA 5 nu sunt sigur uita-te pe internet la cerintele fiecarui joc si compara-le cu placa ta si o sa vezi ce merge si ce nu.

| hamza97 a răspuns:

Nu prea e buna 1 g... eu iti zic sa iei un Nvidia GTX 2 Gb te costa in jur de 2 mil.
placa asta pentru jocuri nu as pune siguranta si satisfactie 100%