| riquelmeronaldo a întrebat:

SALL TPU! Stie cineva de unde pot sa iau si eu un driver de sunet...universal..am instalat mai multe dar nu merge sunetul..cand intru in winamp..scrie ceva gen" bad direct sound output etc....cine are un link de driver de sunet lasatil aici pleasee!

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Nu exista drivere universale! Driverul ti-l gasesti la producator!

| Jipa95 a răspuns:

Instaleaza-ti driver genius, iti va gasi driverii automat http://www.driver-soft.com/

| dannyel86 a răspuns:

Driver-ul audio compatibil il gasesti pe site-ul producatorului placii de baza. Trebuie cautata si instalata versiunea potrivita cu sistemul tau de operare.

| riquelmeronaldo explică (pentru dannyel86):

Si unde ma uit sa vad ce placa de baza am? cum se numeste adica

| dannyel86 a răspuns (pentru riquelmeronaldo):

Softul Aida64 te ajuta sa cunosti detalii despre sistemul tau. Partea hardware si software. Descarca-l de pe surse sigure, precum softpedia sau filehippo. Softul are utilizare gratuita limitata, dar suficienta cat sa-ti permita sa investighezi intregul sistem, inclusiv placa de baza. Sau, mai simplu, daca ai manualul de utilizare tiparit al calculatorului, acolo gasesti si placa de baza ori, daca ai cd-ul original cu drivere, acolo gasesti si denumirea placii, inclusiv driver-ul audio pentru sistemul tau.

| valentin75 a răspuns:

Salut! Instaleaza iobit uninstaller si elimina driverul pentru sunet. Intri pe pagina producatorului (cel care a facut placa de baza) si instalezi cel mai vechi driver pentru sunet, chiar daca sunt mai multe versiuni. Daca nu merge, instaleaza Everest si vezi chipset ai la sound. Cauta pe net o varianta care sa corespunda cu data cand a fost facuta placa de baza!