| Razvy98 a întrebat:

Vreau sa fac un windows vista pe un dvd.Cu ce program sa-l fac bootabil si ce num sa pun dvd-ului, numele care mi-l arata cand bag cd-ul. Exemplu la XP SP2:WX2PVOL. dau funda celui care ma ajute si pe mine.mersi

3 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Numele nu are importanta, poti sa denumesti DVD-ul oricum vrei. Ca sa faci un DVD cu Vista poti sa descarci o imagine de pe net (se gasesc destule) si o pui pe u DVD cu Nero sau cu alt program de ars DVD-uri. Totusi... de ce Vista? Nu ai vrea sa incerci un sistem de operare mai bun? Vista e cam nereusit. Incearca Windows 7, majoritatea utilizatorilor l-au considerat net superior. Succes!

| Sperman a răspuns:

Salut, uite aici un tutorial foarte explicit. Iti recomand sa folosesti nero. Cat despre numele cd-ului nu este nevoie sa-i pui. Scrii frumos cu un marcker pe el si gata, nu e asa de important ce iti arata, important este sa mearga.

Tutorial : http://www.videotutorial.ro/? p=333

| DjIulyanB a răspuns:

Cu nero merge. Dar inainte ai grija ca windowsul sa fie [.iso]. Daca nu este atunci il poti face [.iso] cu magic iso. Este usor de folosit. Iar despre nume, pune-l cum vrei tu.