| XxcasianxX a întrebat:

Salt TPU! Am Mandriva, dar vreau sa trec pe Ubuntu. Am un stick cu el, dar nu mai este bootabil si vreau sa-l fac inapoi, dar nu gasesc programe! Am incercta cu Unetbooting, dar nu merge pe Mandriva. DAU FUNDA CELUI CARE IMI SPUNE SOLUTIA SI IMI EXPLICA CUM SA FAC!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti trebuie un pc cu windows. Descarci programul asta:
http://windowspc.ro/linux-live-usb-creator/

Si urmezi pasii.acest program iti descarca ce ubuntu vrei, la alegere, iti formateaza si stickul absolut orice.Citeste atent si urmezi pasii dar numai de pe un windows.