| anonim_4396 a întrebat:

Salu TPU, am un laptop Acer aspire es1-512 de cateva zile, azi l.am inchis si a ramas coolerul pornit si ledul albastru (adica el zice ca e pornit) displayul nu merge, am apasat 100 de taste. Nu merge, si acum licare un bec galben, adica in stand-by, si numai porneste, dau funda!

5 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Daca il ai de cateva zile il duci la magazinul ce ti l-a vandut si ceri altul.

| RaduTN a răspuns:

Încearcă să-i scoți bateria și să o bagi la loc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eroare de la acumulator.Scoti bateria, zici tatal nostru si o pui la loc.O sa vezi ca merge.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bateria nu se poate scoate, intr-un sfarsit s.a descărcat si când l.am băgat la încărcat si.a revenit.

| celdesuspendat a răspuns:

Scoate-i bateria, pune-o la loc si incearca iar.